گمرک سرخس
خدمات ترخیص کالا وخدمات بازرگانی قندچی

گمرک سرخس

سرخس از نظر استراتژیک و ژئوپلتیک در خراسان رضوی و بلکه کشور بسیار مهم است و به نوعی مهم‌ترین نقطه بزرگراه ابریشم، محل اتصال شرق به غرب و شمال به جنوب جهان، است. یکی از سه گمرک بزرگ ترانزیتی ایران و راه‌آهن بین‌المللی مشهد-سرخس-تجن (محور طلایی) در سرخس واقع است.

در شهریور ماه سال ۷۲ ابتدا با ساخت پل مرزی بر روی رود خانه تجن عملاْ راه ارتباطی میان شهرستان سرخس و کشور ترکمنستان بوجود آمد و در اردیبهشت ماه سال ۷۳ گمرک سرخس افتتاح گردید.

گمرک سرخس به عنوان یکی از نقاط اصلی مبادلاتی بین کشورهای ایران و ترکمنستان شناخته می‌شود و در محل شهرستان سرخس قرار گرفته است.

گمرک سرخس کانون مبادلات تجاری میان کشورهای آسیای میانه و کشورهای عضو اکو نیز میباشد و ناحیه تجاری این گمرک محل عبور روزانه صدها کامیون ترانزیتی از مبدأ ایران به مقصد ترکمنستان و از مبدأ ترکمنستان به مقصد ایران و کشورهای دیگر میباشد و در حقیقت سرخس با توجه به قرارگیری در مسیر طلایی ، همواره به عنوان گذرگاهی برای ارتباط ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس با کشورهای آسیای میانه شناخته می‌شود و از این گمرک به عنوان محلی برای صادرات ، واردات و ترانزیت کالا میتوان بهره برد.

خدمات ترخیص کالا و بازرگانی قندچی
انجام تمامی امور ترخیص کالا در گمرکات بندرعباس ، مشهد ، سرخس ، تهران و ……
حمل و نقل بین المللی خلیج فارس ریل : حمل ریلی به آسیای میانه

پاسخی بگذارید

بستن منو