ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

بندرعباس به دلیل موقعیت استراتژیک خود در کشور یکی از قطب های مهم بازرگانی ایران به شمار می رود به همین دلیل ترخیص کالا از گمرک بندرعباس برای شرکت های وترد کننده و صادر کننده کالا نامی آشنا است.  مناطق جنوب ایران دارای آب و هوای گرم و مرطوب هستند و این موضوع بدان معناست که برای نگهداری کالاهای صادراتی و وارداتی باید شرایط ویژه ای فراهم باشد تا از آسیب محفوظ بماند. البته صادر کنندگان و وارد کننده های کالا به خوبی به این امر واقف هستند و بسته بندی محصولات خود را با توجه آب و هوای این منطقه انجام می دهند.این بندر با وسعتی حدود 4800 هکتار، پذیرای بیش از 80 میلیون کالا را در سال است. اما موضوع مهمی که ترخیص کالا از گمرک بندرعباس را اهمیت دو چندانی می بخشد وجود دو گمرک مهم و فعال یعنی گمرک رجایی و گمرک باهنر است. این دو گمرک فاصله زیادی از یکدیگر ندارند و هر دو از مبادی های اصلی واردات و صادرات کالا در جنوب ایران و حتی کل کشور به شمار می روند.

حجم بالای واردات و صادرات کالا از گمرک بندرعباس به ویژه گمرک رجایی که وسعت بیشتری دارد، نشان می دهد که شرایط آب و هوایی باعث نشده است که خللی در صادرات و واردات کالا ایجاد شود. علاوه بر این انجام کلیه امور گمرکی با سرعت و دقت زیاد و بر اساس قوانین تعیین شده که برای تمامی گمرک های کشور مقرر شده است صورت می پذیرد. گمرک بندر عباس بر این است که تشریفات گمرکی و همچنین برنامه های راهبردی تعیین شده را با بهترین کیفیت و در بالاترین سطوح خدمات به تجار و شرکت های بازرگانی ارائه دهد.

گمرک بندرعباس با رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوطه و در راستای سیاستهایی که دولت جمهوری اسلامی ایران تعیین کرده است در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده تلاش کرده و بر اساس استاندارد ایزو ۹۰۰۱:۲۰۰۸ هموره سعد دارد با یکپارچه سازی شامانه های مدیریتی و عملیاتی روند کاری تاجران و شرکت های بازرگانی را بهبود بخشد.
مراحل ترخیص کالا از گمرک بندرعباس


مراحل ترخیص کالا از گمرک بندرعباس تفاوت چندانی با سایر گمرک های کشور ندارد. در این گمرک نیز شما در اولین قدم باید مطمئن باشید که کالای مورد نظر جزء لیست کالاهای ممنوعه نباشد و سپس مراحل ترخیص محصول مورد نظر را طبق رویه ای تعیین شده انجام داده و کالای خود را آزاد کنید.
 خدمات گمرکی و بازرگانی قندچی
انجام تمامی امور ترخیص کالا در گمرکات بندرعباس ، مشهد ، سرخس ، تهران و ……
حمل و نقل بین المللی خلیج فارس ریل : حمل ریلی به آسیای میانه


تنظیم اظهارنامه اطلاعاتی (سامانه گمرکی EPL)

تحویل و  اسناد از قبیل بارنامه و گواهی بهداشت و…

تطبیق اسناد دریافتی

چک کردن محصول با اطلاعات دریافتی

صدور پروانه ترخیص

کنترل نهایی محصول و  ارائه مجوز برای ترخیص کالا


لازم به ذکر است انجام پروسه ترخیص نیاز به مهارت و تبحر در دانستن قوانین ترخیصی دارد. و در صورتی که شما آشنایی چندانی با روند انجام ندارید و یا زمان کافی برای پیگیری امور آن را ندارید پیشنهاد میکنیم ترخیص محصولتان را به کارگزاران این زمینه ترخیص کار گمرک بسپارید تا هم در زمان و هم در وقت خود صرفه جویی کنید.
خدمات گمرکی و بازرگانی قندچی
انجام تمامی امور ترخیص کالا در گمرکات بندرعباس ، مشهد ، سرخس ، تهران و ……
حمل و نقل بین المللی خلیج فارس ریل : حمل ریلی به آسیای میانه

پاسخی بگذارید

بستن منو