چگونه به شغل رویایی خود دست پیدا کنیم؟؟

چگونه به شغل رویایی خود دست پیدا کنیم؟؟

تنها درصد کمی از افراد شغلی را دارند که از آن لذت برده و آن را تحت عنوان شغل رویایی خود عنوان می کنند. اگرچه در ابتدا ممکن است تصور کنید که این مسئله با شانس در ارتباط است، با این حال پرسشی که مطرح است این است که چه اقداماتی را برای پیدا کردن و رسیدن به شغل رویایی خود انجام داده اید. با توجه به این امر که فوتبال از محبوب‎ترین ورزش‎ها محسوب می شود، این امر بسیار طبیعی است که بسیاری از افراد تمایل به فوتبالیست شدن را داشته باشند، با این حال در این رابطه اقدام جدی ای را انجام نمی دهند. در این بین برخی دیگر هستند که برای رسیدن به شغل مورد علاقه خود تلاش می کنند، با این حال انتخاب روش نادرست و عدم آگاهی نسبت به درست ترین اقدامات، باعث می ‎شود که حتی تلاش بیش از حد آنها نیز با نتیجه لازم همراه نباشد. در همین راستا به بررسی اقداماتی خواهیم پرداخت که شانس شما را برای رسیدن به شغل رویایی افزایش می دهد.

* خدمات گمرکی وبازرگانی قندچی فعال در  گمرک بندرعباس *

1-معیارهای خود برای یک شغل رویایی را تعیین کنید

چگونه به شغل رویایی خود دست پیدا کنیم

پس از آنکه اطمینان حاصل کردید که حوزه کاری انتخاب شده، هدف اصلی شما محسوب می شود لازم است تا معیارهای خود را مشخص کنید. برای مثال فرهنگ کاری، امکانات، جایگاه برند در بازار و … می تواند جزو معیارهای شما باشد. در این رابطه برای جلوگیری از بیش از حد طولانی شدن فهرست خود، ضروری است تا به پنج مورد اصلی اکتفا کنید. پس از طی کردن این مرحله، لازم است تا شرکت هایی را که با معیارهای شما هماهنگی دارند پیدا کنید. این موارد اولویت های شما باید باشند، با این حال این امر را نیز در نظر بگیرید که احتمال دارد معیارهای شما فراتر از واقعیت موجود باشد. به همین خاطر در صورت پیدا نکردن حداقل سه مورد، ضروری است تا به دنبال شبیه ترین ها باشید. در نهایت فراموش نکنید که ممکن است رسیدن به شغل رویایی شما نیاز به طی کردن یکسری مراحل داشته باشد. برای مثال ممکن است شما رویای کار کردن در گوگل را داشته باشید، با این حال بدون در اختیار داشتن یک سابقه کاری درخشان، این امر عملا غیرممکن خواهد بود.

* خدمات گمرکی وبازرگانی قندچی فعال در  گمرک مشهد *

به همین خاطر باید این باور را در خود ایجاد کنید که برای رسیدن به جایگاه اصلی، گاهی ممکن است نیاز به قبول موقعیت های دیگر داشته باشید. بدون شک فعالیت برای افرادی که شغل رویایی خود را تعیین کرده اند، در این بخش تمام خواهد شد، با این حال اگر در این زمینه هنوز با تردید مواجه هستید، ضروری است تا کمی متفاوت عمل کنید. درواقع شما باید معیارهای موردنظر و خواسته های خود را یادداشت کنید و پس از آن اقدام شماره دو را انجام دهید.

2-فهرستی از مشاغل هماهنگ با معیارهای خود را ایجاد کنید

در این بخش شما تمامی معیارهای خود برای یک شغل رویایی را شناسایی کرده و لازم است تا زمینه های کاری متناسب با روحیات و خواسته های خود را پیدا کنید. به همین خاطر ضروری است تا نگاهی به پیش‎نیازهای کسب و کارهای گوناگون بیندازید، با این حال تحقیقات شما تنها به اینترنت نباید خلاصه شود. درواقع شما حتی باید به چند شرکت نیز مراجعه کرده و اطلاعات کاملی را به دست آورید. این امر درست اقدامی است که شریل سندبرگ پس از فارغ‎التحصیل شدن از دانشگاه هاروارد انجام داده و در یک فایل اکسل، تمامی حرفه های هماهنگ با معیارهای خود را مکتوب کرد. پس از یادداشت کردن این بخش ضروری است تا در تلاش برای اولویت‎بخشی به آنها باشید، با این حال اگر در این زمینه تردید دارید، ضروری است تا مرحله سوم را مورد توجه قرار دهید.

3-توضیحات کامل را مطالعه کنید

با پیدا کردن برندهای برتر در حوزه های کاری منتخب، شما می توانید با مراجعه به سایت هر یک از آنها اطلاعات کاملی را در رابطه با فرهنگ کاری، انتظارات، مزایا و همه چیز به دست آورید. در این رابطه حتی می توانید به شرکت ها ایمیل زده و تماسی را برقرار کنید. فراموش نکنید که اگرچه ممکن است این اقدام زمان بر تلقی شود، با این حال هنگامی که شغل مورد علاقه خود را انجام دهید، پیشرفتی به مراتب بهتر را در مقایسه با زمانی خواهید داشت که انتخاب اشتباهی را داشته باشید. درواقع با تحقیقات کامل، حتی ممکن است برخی از موقعیت های شغلی که در تصور شما کاملا ایده آل بوده‎اند، دیگر جذابیت سابق را نداشته باشند. به همین خاطر بسیار طبیعی است که در این بخش لیست شما تغییراتی را داشته باشد.

* خدمات گمرکی وبازرگانی قندچی فعال در  گمرک سرخس *

4-رزومه خود را ایجاد کنید

حال پس از تعیین حوزه کاری مورد علاقه خود، ضروری است تا به فکر ایجاد رزومه ای قدرتمند و حرفه ای برای خود باشید. فراموش نکنید که احتمال دارد که نیاز به گذراندن دوره های آموزشی باشد. برای مثال ممکن است تسلط به زبان خارجی، برای شغل رویایی شما یک اصل مهم باشد. به همین خاطر ضمن تلاش برای ایجاد رزومه، ضروری است تا فکری برای قدرتمند ساختن آن داشته باشید. در این رابطه بهتر است تا به یک شرکت مراجعه کرده و رزومه یکی از کارمندان فعلی شرکت را مشاهده کنید. این امر باعث خواهد شد تا شما به درک بهتری از اقداماتی که باید انجام شود، رسیده و از تجربیات کارمندان استفاده کنید. درواقع شما در این مرحله فردی کاملا بدون تجربه محسوب می شوید. به همین خاطر ضروری است تا به گفته های افراد فعال در حوزه مورد علاقه خود، توجه ویژه ای را داشته باشید. در این رابطه برخی از افراد به شکلی بسیار حرفه ای عمل کرده و دوستانی را در حوزه کاری مورد علاقه خود پیدا می کنند.

5-خود را به بهترین شکل نشان دهید

در نهایت ضروری است تا مدیران شرکت های مختلف را از وجود خود مطلع سازید. برای این موضوع اگرچه پر کردن فرم استخدامی یک گزینه رایج محسوب می شود، با این حال بهتر است تا در این رابطه به نحوی رفتار کنید که مدیران خود به دنبال شما باشند. برای این موضوع ضروری است تا توانایی های خود را به اثبات برسانید. برای این منظور افراد استراتژی های مختلفی دارند. برای مثال برخی از افراد کار خود را سریعا در یک شرکت کوچک آغاز کرده و با درخشش در جایگاه خود، نگاه ها را جلب می کنند. این امر درست استراتژی ورزشکاران جوان است. درواقع آنها به جای تلاش برای پیوستن سریع به تیم‎های مطرح که در اکثر مواقع با نیمکت‎نشینی آنها همراه است، تیم های به مراتب کوچک تر را انتخاب می کنند تا در کنار کسب تجربه، بتوانند قابلیت های خود را به نمایش بگذارند.

فراموش نکنید که مدیران موفق، توجه زیادی را به اتفاقات پیرامون خود خواهند داشت. به همین خاطر درخشش شما از نظر آنها پنهان نخواهد ماند. یک استراتژی دیگر این است که افراد با اقدامات داوطلبانه امکان ارتباط گرفتن با مدیران را مهیا می سازند. برای مثال در دست گرفتن بخشی از یک نمایشگاه، یکی از این اقدامات محسوب می شود. در این رابطه روش-ها متنوع بوده و شما باید با توجه به سلیقه و توانایی خود اقدام کنید.

در آخر فراموش نکنید که نمی توان زمانی را برای رسیدن به خواسته خود تعیین کرد. با این حال اگر طبق اصل بالا رفتار کنید و انگیزه خود را از دست ندهید، رسیدن به شغل رویایی بیش از حد طولانی هم نخواهد شد.

خدمات گمرکی و بازرگانی قندچی پیشرو در عرصه ترخیص کالا با بیش از 25 سال تجربه گمرکی و بازرگانی و  حضور در بیش از 15 گمرک فعال و غیر فعال کشور کارگزاری مناسب برای اعتماد و اطمینان است .

بخش عمده فعالیت های این شرکت در گمرک مشهد ، گمرک بندرعباس ، گمرک سرخس ، گمرک مهران صورت میگیرد . و همچنین شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس ریل آماده همکاری با واردکنندگان و صادرکنندگان گرامی است .

پاسخی بگذارید

بستن منو