۵ شرط عراق برای واردات کالا از ایران

۵ شرط عراق برای واردات کالا از ایران

وزارت خارجه عراق طی نامه‌ای به سفارت ایران در آن کشور، بخشنامه اصلاحات قوانین گمرکی عراق را ابلاغ کرد. با ابلاغ اتاق بازرگانی تهران، وزارت خارجه عراق طی نامه‌ای به سفارت ایران در آن کشور، بخشنامه اصلاحات قوانین گمرکی عراق را ابلاغ کرد. بخشنامه‌ای که باید مورد تجزیه و تحلیل افراد فعال در حوزه  تجارت عراق  قرار گیرد.

برابر نامه سازمان توسعه تجارت به رییس‌کل گمرک، معاونت امور بین الملل اتاق بازرگانی ایران و روسای سازمان‌های صنعت و معدن استان‌های غربی، این نامه و مندرجات آن باید مورد تحلیل قرار گیرد و اثرات آن بررسی شود. این نامه توسط وزارت امور خارجه عراق به سفارت ایران ارسال شد و در ترجمه‌ غیررسمی آن آمده است که به موجب اقتضای مصالح عمومی و جهت جلوگیری از ورود کالاهای با معافیت سود و عوارض گمرکی که خرید و فروش آن خلاف قانون بوده به بازارهای داخلی و محلی و همچنین جهت برآورده شدن زمینه رقابت، دولت عراق برای ورود کالاهایی که معافیت گمرکی یا پرداخت معوق دارند، شروطی را تعیین کرده است.

عراق - قندچی


*خدمات گمرکی قندچی در زمینه صادرات به کشور عراق فعال است.

*گمرک مشهد و گمرک سرخس توانایی پلمپ و انجام تمامی مراحل گمرکی را دارا میباشد.


این شرط هایی که در هیات وزیران  کشور عراق به تصویب رسیده است و باید روی کالاها درج شود به این شرح می باشد:
۱- کالاها و محصولات باید با نام ذینفع وارد عراق شود.
۲- بر روی هر یک از کالاها و محصولات ورودی جمله معاف از پرداخت عوارض گمرکی، مالکیت کالا و غیرقابل فروش بودن به صورت کاملا واضح درج شود.
۳- کالاها و وسایل ورودی باید از نظر کمیت و نوع محصول مرتبط با رشته فعالیت واردکننده باشد.
۴- مقامات مسئول جلوگیری از ریزش کالاهای دارای معافیت گمرکی به بازارهای داخلی که در قبل از این اتفاق افتاده است از تاریخ ۲۰۱۷/۸/۱ کار خود را شروع می‌کنند.
۵- این نامه علاوه بر سفارت ایران، به سایر نمایندگی‌های دیپلماتیک و نهادهای بین المللی نیز ارسال شده است.

خدمات گمرکی و بازرگانی قندچی پیشرو در عرصه ترخیص کالا با حضور در بیش از 15 گمرک فعال و غیر فعال کشور کارگزاری مناسب برای اعتماد و اطمینان است . بخش عمده فعالیت های این شرکت در گمرک مشهد ، گمرک بندرعباس ، گمرک سرخس صورت میگیرد . و همچنین شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس ریل آماده همکاری با واردکنندگان و صادرکنندگان گرامی است .

پاسخی بگذارید

بستن منو